Lehtpuuhake
20-50 mm

87,00 284,00 

Kasutusvaldkonnad:

– Istutusalade katmine
– Hekialuste katmine
– Vaarikapeenarde katmine
– Aiamaa käiguteede katmine
– Seenepeenra rajamine
– Laste mänguväljakute pinna katmine
– Jalgradade rajamisel pinna katmine
– Tervise- ja suusaradade hooldamine
– Koerte aedikute katmine
– Grillplatside katmine
– Terrassi aluste katmine
Kategooria:

Hakitud ja sorteeritud kasepuit osakeste suurusega 20-50 mm.
Lehtpuuhakke kasutamine maastikuarhitektuuris annab võimaluse tuua haljasaladele heledamat tooni. Aja jooksul omandab lehtpuumultš ilusa hallika tooni.  Lehtpuuhake kõduneb kiiresti ja temast moodustuv huumus parandab mulda. Sarnaselt puukooremultšile aitab puiduhake hoida niiskust, vähendab umbrohtumist ja kaitseb tallatavaid pindu.
Soovitatav kihi paksus 10-15 cm.
Müük puistes ja pakituna 50 l väikepakis, 2 m³ Big-Bagis või 3 m³  suurpallis.

Kasutamine: Soovituslik tootekulu 100 l = 1 m2.

Sobib kasutada istutusaladel, hekialustes, vaarikate all, aiamaal peenarde vahelistel käiguteedel ja seenepeenras.

Istutusalade, hekialuste, marjapõõsaste ja vaarikapeenarde multšimine:  Materjal laotada niiskele umbrohtudest puhastatud mullale. Kui ala on kuiv, siis enne multši laotamist mõõdukalt kasta. Taime juurekaela ümbrus jätta 15 cm ulatuses multšimata. Soovitatav kihi paksus on 10-15 cm. Lehtpuuhakke kasutamisel on soovituslik multšitud taimi kord aastas vähesel määral väetada lämmastiku sisaldava orgaanilise või mineraalse väetistega.

Käiguteede rajamine: Lehtpuuhake sobib aiamaal peenarde vaheliste käiguteede katmiseks. Mitu aastat käiguteel olnud lehtpuuhakke võib sügisel kaevata mulda, kus  see kiiresti lagunedes parandab mulla viljakust.

Seenepeenarde rajamine: Seenepeenra rajamiseks sobib varjuline ja niiskem aiaosa. Sega lehtpuuhake välja valitud seenemütseeliga ning laota  segu niiskele umbrohuvabale mullale. Soovi korral võib lehtpuuhakke enne mütseeliga segamist termotöödelda. Mütseeli kasutamisel jälgida mütseeli tootja kasutusjuhiseid.