Kuusekoor

Sinu valikutele vastavaid tooteid ei leidu.

Kuusekoort võib kasutada multšina samamoodi kui männikoort. Nad on sarnased nii omadustelt kui välimuselt. Sarnaselt männikoorele vähendab kuusekoor umbrohtumist, aitab hoida mullas niiskust ja kaitseb erosiooni eest. Tänu oma kiulisele ja õhemale struktuurile laguneb kuusekoor kiiremini ja seetõttu hakkab kuusemultš mulda tekkiva huumusega rikastama kiiremini kui männikoor . Kõrgem huumuse sisaldus parandab mullas elutsevate organismide aktiivsust ja läbi selle saab muld paremini õhutatud ja taime juurekava saab paremini välja areneda.

Kuusekoor muutub ajaga toonilt tumedamaks kui männikoor. Paari aasta pärast võib võib kuusemultš peaaegu mustaks värvuda. Looduslikult saavutatud efektne tume toon annab palju võimalusi haljasaladele erinevaid toone tuua.

Kuusekoort võib kasutada nii uute istutusalade multšimiseks kui ka juba eelnevalt puukooremultšiga kaetud alade värskendamiseks. Kuusekoort võib kasutada pea aastaringselt peenarde ning puude ja põõsaste ümbruste katmiseks. Odavama hinna tõttu on hea valik ka kasutamiseks tee-ehituse järgsetel haljastustöödel. Jalgradadel sobib kasutada ainult peenikest kuusekoort, jämedama kuusekoore laastud on liiga õhukesed ja tekitavad kõva krõpsuva pinna ning vihmase ilmaga lähevad liiga märjaks.

7-8 cm paksune kiht pakub ideaalset kaitset umbrohu eest.

Vajaliku multši koguse arvutamiseks kasuta kalkulaatorit

Täpsem info ja eritellimused: 6150584 või info@mults.ee